Najlepszy dentysta w Poznaniu

menu

czy wiesz że...

Przeglądy zębów powinno wykonywać się minimum co 6 miesięcy

start / nasze usługi / stomatologia estetyczna / usuwanie kamienia nazębnego

usuwanie kamienia nazębnego

 Skaling - usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów

W naszym gabinecie preferujemy metodę ultradźwiękową ,która jest metoda najszybszą i najskuteczniejszą łączoną z piaskowaniem.

 

Kamień nazębny składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii próchnicotwórczych i ich produktów przemiany materii, złuszczone komórki nabłonka, wapń, fosfor, resztki pożywienia.

W zależności od innych substancji dostających się do jamy ustnej, kamień nazębny może przybierać różne odcienie. Zazwyczaj posiada on barwę znacznie ciemniejszą od koloru zębów, która pogłębia się jeszcze przy spożywaniu np. kawy i herbaty, lub też wdychaniu dymu papierosowego.

 

Usunięcie kamienia nazębnego może zostać wykonane za pomocą piezoelektrycznych metod ultradźwiękowych. W celu jeszcze dokładniejszego oczyszczenia zębów także z osadów zabieg ten łączy się z usługą piaskowania.

 

 

Skaling Dentysta

PYTANIA:

 

  • Jaki jest cel usuwania kamienia nazębnego?

Odp: Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna. Dlatego też nie może być usunięty przy użyciu typowych narzędzi higieny jamy ustnej jak szczoteczka do zębów czy też nić dentystyczna.

 

  • Jak często należy usuwać kamień nazębny?

Odp: Jest to sprawa typowo osobnicza zależna od uwarunkowań danego pacjenta. Przyjmuje się ze zabieg ten powinien być wykonywany zazwyczaj raz na rok. Oczywiście konieczne jest badanie w gabinecie stomatologicznym i dobranie częstotliwości indywidualnie.

 

  • Jak długo trwa zabieg?

Odp: Procedura ta trwa około 20-30 minut a łącznie z piaskowaniem (usunięciem osadów) około 40 - 50 minut (zależy od ilości osadów na powierzchni zębów).

 

  • Czy usunięcie kamienia nazębnego jest bolesne?

Odp: Prawidłowo wykonane usunięcie kamienia nazębnego jest całkowicie bezbolesne , jest też całkowicie nieszkodliwe dla tkanek zęba i dziąseł.

 

  • Co należy robić po usunięciu kamienia?

Odp: Środki ostrożności należy zachować dokładnie takie same jak po zabiegu piaskowania. Obowiązuje całkowita 48 godzinna „biała dieta". W tym czasie nie należy pić kawy , herbaty ,soków, „kolorowych pokarmów" a przede wszystkim nie wolno palić papierosów. Po tym czasie dieta może wrócić do normy.wstecz | strona główna

Gabinet stomatologiczny Poznań, dentysta Poznań, stomatolog Poznań
Wykonanie - Projektowanie i tworzenie stron www, firma Wena.Net